Blog

Czy kremacja ciała jest zgodna z wiarą katolicką?

Kremacja ciała jest ostatnio coraz bardziej popularna. Ludzie decydują się na taką formę z różnych powodów. Niektórzy obawiają się jednak, że nie jest to zgodne z wiarą katolicką. W poniższym artykule tłumaczymy, że Kościół katolicki jak najbardziej dopuszcza oraz akceptuje kremację. Większość księży namawia jednak do złożenia ciała w trumnie, a następnie w grobie. Związane jest to z wiarą w zmartwychwstanie po śmierci. Czytaj więcej „Czy kremacja ciała jest zgodna z wiarą katolicką?”

Jakie wiązanki nadają się na pogrzeb?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudny moment dla każdego człowieka. Niestety jego przeżycie okazuje się nieuniknione. Aby jak najlepiej poradzić sobie z żałobą i tym samym oddać należyty hołd zmarłemu, warto udać się na uroczystości pogrzebowe. Zabierz ze sobą wiązankę, stanowiącą symbol pamięci oraz smutku. Jest to piękna tradycja, która nie ma znaczenia dla osoby zmarłej, ale pomaga poradzić sobie ze stratą. Sprawdź, jakie kwiaty wybrać na pogrzeb. Czytaj więcej „Jakie wiązanki nadają się na pogrzeb?”

Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej

Przed zleceniem organizacji pogrzebu firmie, upewnij się, czy oferuje ona najważniejsze dla Ciebie elementy oprawy pogrzebowej. Nie bój się pytać o szczegóły, na których Ci zależy. W naszym zakładzie pogrzebowym zapewniamy wsparcie na każdym etapie organizacji uroczystości, ponadto oferujemy bogaty wybór elementów towarzyszących temu wydarzeniu. W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej. Czytaj więcej „Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej”

Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego

Po śmieci bliskiej osoby trzeba nie tylko poradzić sobie z własnymi emocjami, ale również zająć się organizacją pogrzebu. Dla wielu ludzi jest to bardzo trudne zadanie, co doskonale rozumiemy. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z pomocy zakładu pogrzebowego. Obecnie takie przedsiębiorstwa jak nasze świadczą kompleksowe usługi związane z pochówkiem zmarłej osoby. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze profesjonalnego zakładu pogrzebowego. Czytaj więcej „Kryteria wyboru zakładu pogrzebowego”

Jak wygląda pogrzeb świecki?

Pogrzeb świecki to rzadko wybierana w Polsce ceremonia pogrzebowa. Wiąże się to z tym, że żyjemy w kraju katolickim. Mimo to niektórzy decydują się na uroczystość pozbawioną wydźwięku religijnego, czyli modlitwy, księdza, a nawet symboli kościelnych. Ceremonii zazwyczaj przewodzi mistrz lub specjalnie przeszkolony pracownik zakładu pogrzebowego. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzuje się pogrzeb świecki i kiedy stanowi dobry wybór. Czytaj więcej „Jak wygląda pogrzeb świecki?”

Formalności wymagane do organizacji pogrzebu

Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudny moment, niezależnie z jakiego powodu nastąpiła czy w jakim wieku był zmarły. Po tym wydarzeniu konieczne jest przejście w spokoju przez żałobę i pogodzenie się ze stratą. Aby jednak było to możliwe, trzeba zorganizować pogrzeb. Wiąże się to z koniecznością załatwienia różnych formalności, w czym oczywiście może pomóc nasz zakład. Sprawdź, co należy zrobić, aby przystąpić do pochówku osoby zmarłej. Czytaj więcej „Formalności wymagane do organizacji pogrzebu”

Zasady uzyskania zasiłku pogrzebowego

Śmierć bliskiej osoby wiąże się ze smutkiem, często rozpaczą i poczuciem niezrozumienia. Smutnym uczuciom towarzyszy również obowiązek zorganizowania pogrzebu. Jest to nie tylko czasochłonne, ale również kosztowne. Na szczęście istnieje możliwość uzyskania zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W poniższym tekście przedstawiamy zasady związane z tą pomocą. Sprawdź, kto może ubiegać się o wsparcie tego rodzaju. Czytaj więcej „Zasady uzyskania zasiłku pogrzebowego”

Czy akt zgonu jest niezbędny do organizacji pogrzebu?

Po śmierci bliskiej osoby członkowie rodziny i przyjaciele są pogrążeni w smutku i żałobie. Niestety, muszą zająć się organizacją pogrzebu, czego nie powinno się odkładać w czasie. Aby przystąpić do tej czynności, konieczne jest skompletowanie odpowiednich papierów. Najważniejszym dokumentem wystawianym po śmierci człowieka jest akt zgonu – sprawdź, czy musisz mieć go w celu załatwienia formalności związanych z pochówkiem. Czytaj więcej „Czy akt zgonu jest niezbędny do organizacji pogrzebu?”