Klepsydry

Na życzenie najbliższych osoby zmarłej przygotowujemy klepsydry/nekrologi. Są to specjalne zawiadomienia o śmierci, które umieszcza się w miejscach publicznych. Najczęściej drukowane są one w większej liczbie, aby możliwe było powieszenie ich wszędzie, gdzie jest taka potrzeba. Ułatwia to informowanie o zgonie, dlatego najczęściej klepsydry znajdują się na słupie ogłoszeniowym właściwym dla miejsca zamieszkania osoby zmarłej, na tablicy pod kościołem lub na drzwiach domu zmarłego.

Klepsydry zawierają podstawowe informacje o osobie zmarłej oraz czasie śmierci. Niekiedy podawana jest przyczyna zgonu. Poza tym informuje się w nich o terminie i miejscu wystawienia ciała, a także pogrzebu. Na dole klepsydry zazwyczaj są wymienione osoby, odpowiedzialne za powiadomienie o śmierci zmarłego. W naszej firmie pogrzebowej możliwe jest wykonanie różnego rodzaju klepsydr, ich treść możemy dowolnie modyfikować, w zależności od potrzeb Klientów. Ponadto można zamówić u nas tabliczki pogrzebowe, informujące o osobie zmarłej, umieszczane przy trumnie, lub urnie

Czym są e-klepsydry?

Możliwe jest u nas zlecenie również e-klepsydry, czyli elektronicznego nekrologu. Jest to nowoczesne narzędzie, ułatwiające poinformowanie wszystkich zainteresowanych o śmierci i pogrzebie danej osoby. Taka informacja może szybko dotrzeć do każdego, nawet jeśli najbliżsi zmarłego nie utrzymują z tym człowiekiem kontaktu. E-klepsydra wysyłana jest w formie SMS lub e-mail. Wiadomość zawiera spersonalizowaną klepsydrę w formacie JPG. Na specjalne życzenie rodziny możemy umieścić na niej zdjęcie zmarłego. Na nekrologu znajduje się imię i nazwisko osoby zmarłej, data śmierci, miejsce i termin wystawienia ciała oraz pogrzebu. Taka usługa umożliwia również zamieszczenie dodatkowych informacji, a także zamówienie kwiatów online czy przekazanie kondolencji rodzinie.