Organizacja pogrzebu

 

Organizacja pogrzebu to jedna z najważniejszych usług, jakie świadczymy. Mamy duże doświadczenie w tym zakresie, dotyczy ono zarówno pochówków tradycyjnych, jak i tych z uprzednią kremacją. Przygotowujemy uroczystości żałobne wszystkich obrządków oraz pogrzeby o charakterze świeckim. Możemy wyręczyć naszych klientów niemalże we wszystkich sprawach. Najpierw pomagamy dopełnić niezbędnych formalności, projektujemy nekrologi i klepsydry, a następnie przystępujemy do organizacji pochówku.

W celu uzgodnienia wszystkich szczegółów uroczystości pogrzebowych zapraszamy do naszego biura w Łodzi przy ul. Odyńca 42. Istnieje również możliwość skorzystania z usługi tzw. mobilnego biura, które pozwala ustalić zakres usług w dogodnym dla Państwa miejscu i czasie, np. w miejscu zamieszkania. Osobom niezmotoryzowanym lub też mającym problem z poruszaniem się dajemy możliwość skorzystania z darmowego transportu samochodowego. Nasz pracownik jako kierowca pozostaje wówczas do dyspozycji rodziny osoby zmarłej przez cały czas przygotowań do pogrzebu.

Co wchodzi w zakres organizacji pochówku?

Organizacja pochówku składa się z wielu usług, wybieranych przez Klienta. Każdy ma inne oczekiwania, dlatego jesteśmy elastyczni i otwarci na sugestie. Najważniejsza jest dla nas Państwa satysfakcja. W naszej ofercie dostępne są usługi florystyczne, można zamówić u nas kwiaty na pogrzeb. Ponadto zapewniamy oprawę muzyczną. Muzyka podczas uroczystości pogrzebowych jest wykonywana przez instrumentalistę: organistę, skrzypka, trębacza, zależy to oczywiście od indywidualnych preferencji. W razie takiej potrzeby oferujemy również pomoc w organizacji stypy.

Przy wyborze pochówku w formie tradycyjnej dbamy o drobiazgowe spełnienie Państwa oczekiwań, względem przygotowania i przebiegu tej uroczystości. Wiedząc, jak ważny jest każdy szczegół, pomagamy dobrać odpowiednie usługi oraz akcesoria pogrzebowe. W przypadku wyboru kremacji zajmujemy się każdym aspektem jej organizacji. Wspieramy podczas kompletowania odpowiednich dokumentów, doradzamy w wyborze trumny kremacyjnej czy urny, a także dbamy o przeprowadzenie uroczystości żałobnych do końca i odbiór prochów osoby zmarłej.

Pogrzeb katolicki a świecki

W naszym kraju najczęściej organizowane są pogrzeby katolickie, nazywane również tradycyjnymi. Są to uroczyste ceremonie kościelne, zazwyczaj składające się z trzech etapów. Najpierw ma miejsce wystawienie ciała w kaplicy, następnie msza święta, a na koniec uczestnicy wraz z księdzem udają się na cmentarz, gdzie trumna z ciałem lub urna z prochami jest składana w grobie. Oczywiście możliwe jest również spopielenie zwłok, w takiej sytuacji bliscy mogą się pożegnać ze zmarłym przed kremacją.

Zajmujemy się także organizacją pogrzebów świeckich, które są zazwyczaj wybierane przez osoby niepraktykujące lub ateistów. Również są to uroczyste ceremonie, polegające na oddaniu szacunku zmarłemu, ale nie obejmują mszy świętej. Najbliżsi też mają okazję pożegnać się z osobą zmarłą w kaplicy, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem lub urna. W trakcie czuwania można wygłosić przemówienie lub w inny sposób wspominać zmarłego. Następnie trumna z ciałem lub urna z prochami są najczęściej składane na cmentarzu komunalnym bądź cmentarzach innowyznaniowych.

 

organizacja pogrzebu