Demontaż grobu

Demontaż grobu to niełatwe zadanie, ale często okazuje się to konieczne, by możliwe było pochowanie zmarłego. Nasz zakład pogrzebowy świadczy takie usługi i w tym celu współpracujemy z profesjonalnymi firmami, można więc zlecić u nas wykonanie takiego zadania. Zdecydowanie nie polecamy wykonywać demontażu nagrobka samodzielnie, ponieważ jest to dość skomplikowana czynność. Podczas jej realizowania często napotykane są różne trudności, z którymi fachowcy na pewno sobie poradzą.

Jeśli demontażem grobu zajmie się niedoświadczona osoba, może doprowadzić do jego uszkodzenia. Będzie się to wiązało z koniecznością naprawy lub całkowitej wymiany nagrobka, co na pewno okaże się drogą usługą. Zdecydowanie lepiej nawiązać współpracę z profesjonalną firmą, zajmującą się na co dzień demontażem grobów. Zyskają Państwo pewność, że usługa zostanie zrealizowana sprawnie i bezproblemowo, a w przypadku śmierci bliskiej osoby, nie warto dodawać sobie kłopotów.

Kiedy trzeba wykonać demontaż grobu?

Wbrew pozorom usługa demontażu grobu jest zlecana dość często. Trzeba ją wykonać w sytuacji, gdy pomnik jest już gotowy, a trumna z ciałem jeszcze się pod nim nie znajduje. Dzieje się tak, gdy w jednym grobie mają spocząć co najmniej dwie osoby – jest to częsta praktyka w przypadku małżeństw. Gdy jeden z małżonków umiera wcześniej, chowa się go w wyznaczonym miejscu i tworzy się pomnik. W momencie, kiedy umiera druga osoba, konieczne jest zdemontowanie grobu, by móc umieścić kolejną trumnę z ciałem.

Nierzadko ludzie wykupują miejsce na cmentarzu i stawiają pomnik dla siebie jeszcze za życia. Różne opinie na ten temat krążą, ale jest to na pewno przejaw troski o najbliższą rodzinę. Nie musi ona bowiem martwić się pochówkiem i kosztami postawienia pomnika, gdy dana osoba umrze. Konieczne jest wtedy jedynie wykonanie demontażu grobu.