Ceremonie pogrzebowe

Specjalizujemy się w organizacji różnych ceremonii pogrzebowych w Łodzi i okolicach. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja Klientów, dlatego do każdej uroczystości podchodzimy z należytym szacunkiem, zaangażowaniem i oddaniem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że moment ostatniego pożegnania dla nikogo nie jest łatwy. Dlatego staramy się zapewnić najbliższym zmarłego jak największe wsparcie w tych trudnych chwilach. Zajmujemy się organizacją całej uroczystości, zgodnie z życzeniami Klientów, a następnie dbamy o to, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Ceremonie pogrzebowe mogą mieć różny charakter. Organizujemy zarówno kościelne, jak i świeckie uroczystości – zależy to przede wszystkim od ostatniej woli zmarłego, a także od życzenia rodziny. Możemy przygotować ciało do tradycyjnego pogrzebu lub do kremacji. Dbamy o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wiemy, że dużo osób nie zwraca uwagi na detale w tym dniu, ale mają one duże znaczenie, by ceremonia przebiegła w elegancki i piękny sposób.

Etapy ceremonii pogrzebowych

Ceremonie pogrzebowe zazwyczaj składają się z trzech podstawowych etapów. Na początku tradycyjnego pochówku najbliższa rodzina i przyjaciele zmarłego gromadzą się w kaplicy, gdzie wystawiona jest trumna z ciałem. Jest to odpowiedni moment na ostatnie pożegnanie, powiedzenie kilku słów, wspomnienie zmarłego czy pocałowanie jego ciała. Często towarzyszy temu modlitwa oraz wszechobecna zaduma. Następnie uczestnicy pogrzeby udają się na mszę świętą, a dalej na cmentarz, gdzie trumna jest składana do grobu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kremacji, ponieważ wtedy najbliżsi żegnają się ze zmarłym przed spopieleniem ciała. Zamiast trumny pojawia się urna, w której znajdują się prochy osoby zmarłej.