Montaż grobu

Nie zajmujemy się bezpośrednio montażem grobu, ale wiemy, że nasi Klienci często mają taką potrzebę, dlatego współpracujemy z odpowiednimi firmami. Możemy przekazać kontakt do osób, które się tym zajmują. Są to zaufane przedsiębiorstwa, wykonujące wszelkie zlecenia na najwyższym poziomie. Montaż grobu nie jest prostą czynnością, wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego nikt nie powinien podejmować się tego samodzielnie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku demontażu grobu  – lepiej zlecić taką usługę profesjonalistom.

Rozumiemy, że zależy Państwu na jak najszybszym zamontowaniu grobu. Postawienie nagrobka to pewnego rodzaju sposób na uczczenie pamięci osoby zmarłej. Uważa się jednak, że tej usługi nie powinno się wykonywać wcześniej niż miesiąc po pogrzebie, ale też nie później niż rok od pochówku. Firmy zajmujące się montażem grobów zwracają uwagę również na kilka innych kwestii.

Kiedy zamontować grób?

Termin montażu grobu zależy głównie od daty pogrzebu oraz pogody. Firmy specjalizujące się w tej usłudze zalecają wykonywanie nagrobka nie wcześniej niż pół roku od pochówku. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ ziemia powinna odpowiednio osiąść. W trakcie kopania grobu jest ona spulchniona, aby właściwie się ułożyła, potrzebny jest czas. W przeciwnym razie grób mógłby się zapaść, a postawiony pomnik zniszczyć. Z tego powodu niewiele firm decyduje się na montaż nagrobka wcześniej niż pół roku po pogrzebie.

Na termin realizacji usługi ma wpływ również pogoda. Najlepiej montować groby podczas dodatnich temperatur, ponieważ ujemne mogą zaszkodzić zaprawom. Nawet niewielki mróz może spowodować popękanie zaprawy, co będzie wiązało się z koniecznością poprawek i sporymi kosztami. Dlatego groby montowane są zazwyczaj wiosną, latem oraz wczesną jesienią.