Tabliczki pogrzebowe

W naszym zakładzie można zamówić tabliczki pogrzebowe, zarówno na pogrzeb, jak i przed ważnymi uroczystościami, np. uroczystością Wszystkich Świętych. Z tej części oferty korzysta większość Klientów. Są to bowiem elementy, których nie powinno zabraknąć przy trumnie. Informują o imieniu i nazwisku zmarłej osoby, a także o jej dacie urodzenia i śmierci. Niekiedy zawierają ważny cytat czy sentencję, w zależności od życzenia najbliższych. Tabliczka pogrzebowa bez wątpienia skupia na sobie wzrok uczestników ceremonii, nie tylko przekazuje ważne informacje dotyczące zmarłego, ale również przywołuje wspomnienia i skłania do refleksji nad grobem.

Tabliczki pogrzebowe mają duże znaczenie zarówno podczas ostatniego pożegnania, jak i po uroczystości. W kościele znajdują się przy trumnach lub urnach, natomiast na cmentarzu ustawiane są na nagrobku. Warto zwrócić uwagę, by nie były zasłonięte przez wieńce i wiązanki, zwłaszcza jeśli pojawiło się sporo kwiatów. Tabliczka pogrzebowa ma bowiem duże znaczenie i powinna być dobrze widoczna. Z czasem zastępowana jest napisem wyrytym na nagrobku, ale do tego czasu stanowi jedyne źródło informacji o pochowanej osobie.

Jak wyglądają tabliczki pogrzebowe?

Wygląd tabliczek pogrzebowych jest dość charakterystyczny. Są to płaskie formy graficzne, dostępne w różnych kształtach oraz barwach. Każdy Klient może więc wybrać wzór zgodny z indywidualnymi preferencjami. Na powierzchni tabliczek pogrzebowych zapisywane są najważniejsze informacje o osobie zmarłej – imię, nazwisko, data narodzin lub wiek, a także data śmierci. Takie elementy wykonywane są z różnych materiałów, od nich zależy wytrzymałość oraz cena tabliczek. W naszym zakładzie sprzedajemy wyłącznie trwałe produkty, które wykazują odporność na różne uszkodzenia.