Konsolacje

Konsolacje to jedne z elementów uroczystości pogrzebowych – nie są oczywiście obowiązkowe, ale wiele osób się na nie decyduje. Stanowią tradycję mocno zakorzenioną w naszym społeczeństwie, w związku z czym dużo uczestników uroczystości oczekuje zaproszenia przynajmniej na ciasto i kawę. Zdajemy sobie sprawę, że najbliżsi zmarłego nie mają czasu i ochoty zajmować się tymi kwestiami. Z tego powodu zapewniamy pomoc w organizacji stypy.

Możemy zarezerwować miejsce w wybranej przez Klientów restauracji lub samodzielnie poszukać odpowiedniego miejsca. Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie również zamówić catering, który zostanie dostarczony do domu. Niektórzy decydują się bowiem na organizację niewielkiej konsolacji w mieszkaniu.

Nie jest to jedyna usługa, którą świadczymy po zakończonym pogrzebie. Można nam zlecić również sprzątanie grobów  – zajmujemy się m.in. wyrzucaniem kwiatów i starych zniczy po pogrzebie.

Dlaczego warto zorganizować stypę?

Istnieje kilka powodów, dla których najbliżsi zmarłego decydują się na organizację stypy. Przede wszystkim ze względu na to, że jest to tradycja, którą warto kultywować. Trudno zmienić przyzwyczajenia społeczeństwa, wiele osób oczekuje przynajmniej małego poczęstunku po zakończonym pochówku. Poza tym jest to dobra okazja do spotkania z dalszymi członkami rodziny lub znajomymi. Oczywiście podczas konsolacji atmosfera nie sprzyja rozmowom czy zabawie, ale najważniejszy jest czas spędzany wspólnie. Stypy często pozwalają pogodzić się ze stratą w towarzystwie bliskich osób.

Jest to również dobra okazja na wspomnienie zmarłego i w ten sposób również oddanie mu pewnego hołdu. Oprócz tego konsolacja to miły gest w stosunku do osób, które przybyły na pogrzeb z daleka. Często pokonuje się wiele kilometrów, by pożegnać zmarłego. Warto więc przygotować dla nich przynajmniej niewielki poczęstunek. Nie musi być to obiad w restauracji, wystarczy ciasto i kawa w zaciszu domu.