Kwiaciarnia pogrzebowa

Kwiaciarnia pogrzebowa to bardzo ważne miejsce dla wszystkich osób, organizujących ostatnie pożegnanie kogoś bliskiego. Kwiaty mają bowiem bardzo duże znaczenie w czasie uroczystości pogrzebowych. Przyjęło się, że uczestnicy ceremonii zamawiają na tę okazję odpowiednie kompozycje kwiatowe. Jest to piękna tradycja, którą warto kultywować. Zapewniamy wysokiej jakości usługi florystyczne. Dowozimy kwiaty bezpośrednio we wskazane miejsce w odpowiednim czasie.

Usługi florystyczne w Łodzi – kwiaty na szczególne okazje

Kwiaty na pogrzebie stanowią symbol dużego szacunku, a także wielkiej miłości do osoby zmarłej. Najczęściej przybierają formę wieńców czy wiązanek, ale pięknie prezentują się również pojedyncze kwiaty. Dużym zainteresowaniem cieszą się także stroiki na trumnę albo urnę. U nas znajdą Państwo różnorodne kompozycje kwiatowe zarówno z białych, jak i czerwonych róż, a także wielu innych odcieni i gatunków. Zachęcamy do składania zamówień, by nadać uroczystego charakteru uroczystości pogrzebowej.

Czym różnią się wieńce od wiązanek pogrzebowych?

Na uroczystości pogrzebowe najczęściej zamawiane są wieńce oraz wiązanki pogrzebowe. Pierwsze z nich wyróżniają się dużymi rozmiarami, wykonuje się je na specjalnych kołach, gąbkach florystycznych bądź podkładach jodłowych. Ich konstrukcja umożliwia postawienie kompozycji pionowo, w związku z czym pięknie prezentują się one zarówno w kościele, jak i na cmentarzu. Wieńce najczęściej są zamawiane przez najbliższą rodzinę, sąsiadów i delegację z firmy.

Natomiast wiązanki pogrzebowe są znacznie mniejsze, składają się z samych kwiatów umieszczanych na gąbkach florystycznych i podkładach jodłowych. Najczęściej są tworzone w kształcie łzy lub owalu, bardzo ładnie wyglądają, ale nie są tak okazałe, jak wieńce. W związku z tym zazwyczaj wybierają je znajomi czy dalsza rodzina osoby zmarłej. Z kolei ci, którzy nie byli blisko związani ze zmarłym, mogą wybrać niewielkie bukiety lub pojedyncze kwiaty.

 

 

Hades kwiaty