Poradnik pogrzebowy

Przygotowaliśmy poradnik pogrzebowy – dzięki niemu organizacja ostatniego pożegnania na pewno będzie łatwiejsza. Wyjaśniamy w nim wszelkie kwestie formalne, ponieważ to właśnie one budzą wśród naszych Klientów najwięcej wątpliwości, a także obawę i niepewność. Wiemy, że śmierć bliskiej osoby to bardzo przykry i trudny moment, dlatego chcemy jak najbardziej ułatwić przejście przez ten czas.

Proces organizacji pochówku należy rozpocząć od zgromadzenia odpowiednich dokumentów. Dokładny przebieg postępowania uzależniony jest od miejsca oraz okoliczności, w których doszło do śmierci.

Zgon w szpitalu lub w domu opieki

Jeśli osoba zmarła w szpitalu lub domu opieki, należy zgłosić się do tej placówki w celu:

  • podpisania odpowiednich dokumentów,
  • zajęcia stanowiska w sprawie sekcji zwłok lub możliwości odstąpienia od niej,
  • pobrania karty zgonu,
  • pobrania dowodu osobistego osoby zmarłej.

Otrzymacie tam Państwo informację o miejscu, w którym znajduje się ciało osoby zmarłej oraz szczegóły dotyczące ewentualnej sekcji zwłok lub dokument potwierdzający zwolnienie z niej.

Zgon w domu

Jeżeli zgon nastąpił w domu w ciągu dnia, należy poinformować lekarza z rejonu. Jeśli jednak śmierć miała miejsce w godzinach poza pracą przychodni, trzeba zadzwonić na pogotowie ratunkowe. Po otrzymaniu karty zgonu od lekarza, pogotowia lub koronera można zawiadomić zakład pogrzebowy o zgonie.

Jeśli chcą Państwo, aby w tych trudnych chwilach pomógł Państwu Zakład Pogrzebowy Hades z Łodzi – prosimy o kontakt pod numerem telefonu 602 249 494.

Co dalej?

Formalności pogrzebowe nie kończą się na uzyskaniu karty zgonu. Wraz z nią należy udać się do  Urzędu Stanu Cywilnego w celu załatwienia aktu zgonu. Można również skorzystać z naszej pomocy – zajmujemy się gromadzeniem różnych dokumentów, niezbędnych do zorganizowania pochówku czy starania się o zasiłek pogrzebowy. Jeśli chcą Państwo skorzystać z takiej usługi, wystarczy podpisać upoważnienie dla pracowników naszej firmy, którzy przyjadą po osobę zmarłą.

Do załatwienia tych formalności będą potrzebne:

  • dowód osobisty osoby zmarłej,
  • karta zgonu wystawiona przez lekarza (USC wystawia bezpłatnie 2 akty zgonów – każdy kolejny jest płatny).

W zakładzie pogrzebowym wymagane będą następujące dokumenty:

  • akt zgonu (jeśli nie był załatwiony przez zakład),
  • dowód osobisty osoby zmarłej,
  • dowód osoby zajmującej się organizacją pogrzebu,
  • legitymacja ZUS – odcinek świadczenia zmarłego/ej, decyzja o przyznaniu lub waloryzacji renty/emerytury.

Organizacja pogrzebu może wydawać się skomplikowanym i trudnym procesem, ale z naszą pomocą stanie się to znacznie łatwiejsze. Pomagamy załatwić wszelkie formalności, a następnie podpowiadamy możliwe rozwiązania związane z pochówkiem. Zależy nam na zadowoleniu Klientów, dlatego robimy wszystko, by uroczystość pogrzebowa była piękna i wyjątkowa. Zapewniamy również wsparcie we wszystkich innych sprawach związanych z organizacją pogrzebu, a także ubieganiem się o zasiłek pogrzebowy z ZUS-u.

 

poradnik pogrzebowy