Najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej

trumna i kwiaty w kościele

Przed zleceniem organizacji pogrzebu firmie, upewnij się, czy oferuje ona najważniejsze dla Ciebie elementy oprawy pogrzebowej. Nie bój się pytać o szczegóły, na których Ci zależy. W naszym zakładzie pogrzebowym zapewniamy wsparcie na każdym etapie organizacji uroczystości, ponadto oferujemy bogaty wybór elementów towarzyszących temu wydarzeniu. W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze elementy oprawy pogrzebowej.

Pogrzeb umożliwia duchowe pożegnanie się z osobą zmarłą – jest to pewnego rodzaju jej uczczenie. Dlatego warto zadbać o każdy szczegół związany z tym wydarzeniem. Niektórym klientom takie rzeczy mogą wydawać się mało znaczące. Z doświadczenia jednak wiemy, że nawet najdrobniejsze szczegóły mają wpływ na charakter uroczystości.

Wybór odpowiedniej trumny lub urny

Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej trumny bądź urny. Warto dopasować je do indywidualnych preferencji, oczekiwań i możliwości finansowych, pod uwagę należy też wziąć ostatnią wolę zmarłego, jeśli taka się pojawiła. W naszym zakładzie pogrzebowym zapewniamy duży wybór trumien lub urn. Wykonywane są one z różnych materiałów i dostępne w wielu kolorach. Niektóre modele są wykończone w bardzo elegancki sposób, w związku z czym prezentują się wyjątkowo. Mamy trumny z różnymi żłobieniami czy uchwytami, a także urny w różnych kształtach.

Inne ważne elementy oprawy pogrzebowej

Wśród ważnych elementów oprawy pogrzebowej wymienia się również wieńce i wiązanki. Zapewniamy bogaty wybór tych produktów, zdając sobie sprawę, że klienci mają różne oczekiwania i potrzeby. Oferujemy kwiaty w różnych rozmiarach i kolorach. Jeśli rodzina zamawia kilka sztuk bukietów, odpowiednio komponujemy ze sobą barwy, by razem pięknie się prezentowały przy trumnie lub urnie.

Możemy zadbać również o oprawę muzyczną uroczystości. Oczywiście zależy to od bliskich zmarłego – jeśli mają takie życzenie, zapewniamy muzykę zarówno podczas czuwania w kaplicy, jak i na cmentarzu w trakcie składania trumny czy urny do grobu. Dobieramy odpowiednią oprawę muzyczną, która pozwala jeszcze lepiej przeżyć chwile smutku i zadumy. Dysponujemy instrumentami, sprawiającymi, że uroczystość będzie jeszcze bardziej elegancka. Mamy organy, skrzypce, ponadto mogą Państwo skorzystać z usługi trębacza.