Jak zorganizować transport osoby zmarłej z zagranicy?

trumna w karawanie

Śmierć bliskiej osoby za granicą to zawsze ogromny cios dla rodziny. W tak trudnym czasie niezbędne jest wsparcie i pomoc doświadczonych specjalistów, którzy zajmą się organizacją transportu zwłok oraz wszystkimi formalnościami związanymi z przewozem ciała zmarłego. Dom pogrzebowy Hades z Łodzi oferuje kompleksową usługę transportu zwłok z zagranicy, dzięki której rodzina może skupić się na żałobie i pożegnaniu bliskiego.

Organizacja transportu zwłok – kluczowe kwestie

Transport zwłok z zagranicy to proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz znajomości przepisów prawa międzynarodowego. Dom pogrzebowy Hades z Łodzi dysponuje niezbędnymi kwalifikacjami oraz wyposażeniem, aby móc sprawnie i profesjonalnie zorganizować przewóz ciała zmarłego. W ramach usługi podejmujemy się m.in. załatwienia wszelkich formalności, kontaktu z placówkami dyplomatycznymi oraz organizacji transportu.

Formalności związane z transportem zwłok

Przewóz zmarłego z zagranicy wymaga załatwienia licznych formalności. Dom pogrzebowy Hades z Łodzi świadczy wsparcie na każdym etapie tego procesu, pomagając w uzyskaniu niezbędnych dokumentów oraz kontaktując się z odpowiednimi instytucjami. Zajmujemy się m.in. uzyskaniem zgody na ekshumację i przewóz zwłok, wystawieniem międzynarodowego aktu zgonu oraz załatwieniem wszelkich potrzebnych pozwoleń.

Wsparcie i opieka na każdym etapie procesu

Transport zwłok z zagranicy to nie tylko kwestie logistyczne i formalne, ale także wsparcie emocjonalne dla rodziny. Dom pogrzebowy Hades z Łodzi dba o swoich klientów, oferując profesjonalną pomoc oraz opiekę na każdym etapie procesu. Świadczymy usługi doradcze, pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań oraz dbamy o właściwe przygotowanie ciała zmarłego do transportu, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań rodziny.